ARAZKHABAR.IR

برگزاری جشنواره منطقه ای گردشگری تخت سلیمان در تکاب


برگزاری جشنواره منطقه ای گردشگری تخت سلیمان در تکاب مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی از برگزاری جشنواره منطقه ای گردشگری تخت سلیمان با حضور پنج استان در شهرستان تکاب در انتهای هفته جاری خبر داد.

به گزارش آرازخبر، جلیل جباری با بیان اینکه مهم ترین هدف برگزاری این جشنواره معرفی داشته های فرهنگی – تاریخی تکاب می باشد، اظهار داشت: براساس سیاست های وزارتخانه متبوع مبنی بر توسعه و رونق گردشگری در مناطق مختلف کشور ، جشنواره های هفت گانه ای برای نیمه دوم سال برنامه ریزی شد که هرکدام به میزبانی یک استان و با مشارکت سه یا چهار استان دیگر برگزار می شود.

وی افزود : تقسیم بندی مناطق نیز براساس دارا بودن یک سری ویژگیهای مشترک تاریخی ، اقلیمی و جغرافیایی بوده تا ضمن در نظر گرفتن این ویژگیها ، از نظر تبلیغات و برد رسانه ای نیز حائز اهمیت باشد، بطوری که می توان به جشنواره زاگرس نشینان با حضور استانهای کردستان ، کرمانشاه و ایلام که در مسیر سلسله کوه های معروف زاگرس واقع شده اند اشاره کرد.

جباری ادامه داد : در این میان ، استان آذربایجان غربی بعنوان یکی از میزبانان این جشنواره ها انتخاب شد تا با مشارکت استانهای آذربایجان شرقی ، اردبیل ، زنجان و گیلان برگزار کننده یکی از این جشنواره های هفت گانه کشوری باشد.

وی خاطرنشان کرد: اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان آذربایجان غربی نیز تکیه بر ظرفیت ها و استعداد های موجود ، مجموعه جهانی تخت سلیمان تکاب را محوریت موضوع قرار داده و لذا عنوان جشنواره را نیز با همین نام و به میزبانی شهر تکاب پیشنهاد داده و مورد تایید وزارتخانه قرار گرفت.

جباری با اشاره به برنامه های این جشنواره گفت : جشنواره مذکور دارای بخشها و محتواهای مختلف و جذابی است بطوری که اجرای برنامه های فرهنگی استانهای مدعو با هدف ایجاد فضایی با نشاط از آن جمله است.

وی افزود : بخش مهم این رویداد ، نمایشگاه جنبی آن است که هنرمندان صنایع دستی استان ها آخرین محصول های هنری خود را برای علاقه مندان عرضه خواهند کرد و اجرای تورهای آشنایی با جاذبه های تاریخی و طبیعی شهرستان و کارگاه های معرفی برای سرمایه گذاران گردشگری از دیگر بخشهای جشنواره خواهد بود.تاریخ: 1398/09/11 11:23 ق.ظ | دفعات بازدید: 1989 | چاپ