ARAZKHABAR.IR

برف و باران آذربایجان‌غربی را فرا می‌گیرد


برف و باران آذربایجان‌غربی را فرا می‌گیرد آراز خبر-  رییس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: بارش برف و باران از روز چهارشنبه هفته جاری استان را فرا می گیرد که غالب بارش ها به شکل باران خواهد بود.

مهدی صابری روز سه شنبه افزود: پیش بینی می‌شود مقدار بارش ها قابل توجه باشد؛ روزهای چهارشنبه و پنج شنبه اوج بارندگی ها خواهد بود که این بارش ها تا اوایل هفته آینده ادامه یابد.

وی اظهار کرد: بارش ها در ارتفاعات و مناطق سردسیر به شکل برف است و احتمال کولاک برف، کاهش دید و مه گرفتگی در جاده ها وجود دارد.

رییس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی با اشاره به صدور هشدار نارنجی در این زمینه گفت: احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیلها و رودخانه ها نیز وجود دارد و لازم است شهروندان از اتراق در اطراف رودخانه ها و مکانهای گفته شده بپرهیزند.

صابری با اشاره به اینکه این بارشها در تمامی مناطق استان پیش بینی می شود، اضافه کرد: اجتناب از سفرهای غیر ضروری و ترددهای بین جاده ای نیز در استان تا زمان فعالیت سامانه توصیه می شود.

وی بابیان اینکه دمای ارومیه طی ۲۴ ساعت گذشته بین مثبت ۲ و ۱۴ درجه سانتی گراد در نوسان بود، اظهار کرد: در شبانه روز گذشته سردترین شهر استان تکاب با منفی چهار درجه و گرمترین شهرستان بوکان با مثبت ۱۸درجه سانتی گراد گزارش شد.

آذربایجان غربی استانی دارای آب و هوای سرد کوهستانی است که سالانه ۴۵۰ میلیمتر باران در این استان به ثبت می رسد.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/11/24 09:44 ق.ظ | دفعات بازدید: 3328 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot