ARAZKHABAR.IR

باید اقدامات اساسی برای حفظ هویت شهری در سطح ارومیه انجام گیرد


باید اقدامات اساسی برای حفظ هویت شهری در سطح ارومیه انجام گیرد استاندار آذربایجان غربی گفت: باید میراث فرهنگی اقدامات اساسی برای حفظ هویت شهری در سطح ارومیه انجام دهد.

به گزارش آرازخبر، استاندار آذربایجان غربی به همراه معاون هماهنگی امور عمرانی، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان، مدیرکل راه و شهرسازی استان، فرماندار ارومیه و معاون شهردار ارومیه از بافت تاریخی این شهر بازدید کرد.

براساس این گزارش در این بازدید که به جهت احداث ادامه خیابان سرداران توسط شهرداری ارومیه ترتیب یافته بود استاندار آذربایجان غربی در محل طرح پیشنهادی حضور یافته و از نزدیک در جریان جزئیات این طرح قرار گرفت.

بر همین اساس او پس از استماع نظرات کارشناسان میراث فرهنگی و دیگر دستگاه های اجرایی متولی این طرح گفت: باید میراث فرهنگی اقدامات اساسی برای حفظ هویت شهری در سطح ارومیه انجام دهد.

محمدمهدی شهریاری تاکید کرد: باید در اجرای همه طرح های شهری حفظ هویت و همچنین آسایش مردم و ساکنین آن شهر در نظر گرفته شود و کارشناسان با دقت این امر را پیش ببرند.

در این بازدید مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی نیز در دفاع از بافت تاریخی گفت : تمام سعی ما در کلیه شهرهای استان حفظ بافت تاریخی است.

جلیل جباری تصریح کرد : حفظ بافت تاریخی حفظ هویت، تاریخ و فرهنگ آن شهر بوده و تعلق خاطر ساکنین آن مناطق مهم ترین انگیزه برای حفظ بافت تاریخی است.

وی افزود : ما مخالف طرح های شهری نیستیم اما حفظ اصالت و تاریخ حتی یک بنا برای ما بسیار مهم بوده و مسئولیت بسیار سنگینی در پی دارد.

پس از بازدید میدانی اعضای حاضر در این طرح مقرر شد جلسات کارشناسی در حوزه معاونت عمرانی استاندار با حضور کارشناسان میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تشکیل و موضوع را به صورت کارشناسی مورد بحث و بررسی قرار دهند.تاریخ: 1398/09/27 11:36 ق.ظ | دفعات بازدید: 2702 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot