ARAZKHABAR.IR

اقدامات لازم جهت مشارکت حداکثری در انتخابات در حال انجام است


اقدامات لازم جهت مشارکت حداکثری در انتخابات در حال انجام است آراز خبر- فرماندار ارومیه گفت: اقدامات لازم جهت مشارکت حداکثری در انتخابات پیش رو در شهرستان در حال انجام است.

غلامحسین عماری، صبح روز یکشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان با بیان اینکه ۴ راهبرد رهبری در انتخابات جامعه عمل پوشانده و به جد دنبال خواهد شد، افزود: درصددیم از همه ظرفیتهای موجود برای حضور حداکثری در انتخابات پیش رو استفاده شود و اقدامات لازم نیز در این راستا در حال انجام است. 

وی با بیان اینکه بعد از ابلاغ فرآیندهای انتخابات از سمت وزیر، هیات اجرایی استانی تشکیل شد، افزود: علاوه بر ۳ کرسی ارومیه در مجلس شورای اسلامی، ۲ هیات اجرایی برای ارامنه، آشوریان و کلدانی ها نیز در شهرستان تشکیل شد. 

عماری با بیان اینکه در شهرستان ارومیه شاهد افزایش ثبت نام داوطلبین مجلس شورای اسلامی نسبت به دوره قبل هستیم، گفت: رسیدگی به صلاحیت ۲۸۳ نفر داوطلب ثبت نامی برای ۳ کرسی مجلس شورای اسلامی انجام شده است. 

فرماندار ارومیه با بیان اینکه با هدف سهولت حضور مردم در انتخابات، شعبات اخذ رای در ارومیه ۱۰ درصد نسبت به دوره قبل، افزایش یافته است، اظهار کرد: ۵۴۳ شعبه اخذ رای برای انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان ارومیه تعیین شده همچنین ۵ شعبه برای هموطنان آشوری و یک شعبه برای ارامنه نهایی و در سامانه ثبت شده است. 

وی با اشاره به ایام الله دهه فجر نیز گفت: در جهت اجرای برنامه های دهه فجر، ستادهای شهرستانی و کمیته های تخصصی هرچه سریعتر تشکیل شود. 

عماری با اشاره به توجه دولت به مناطق کم برخوردار افزود: رسیدگی به مناطق کم برخوردار ارومیه از کوی سالار، دین پرست و روستای بادکی آغاز شده و دهه فجر امسال شاهد افتتاح پروژه های عمرانی در مناطق کم برخوردار شهرستان خواهیم بود. 

وی با اشاره به تامین مسکن دولت برای اقشار مردم نیز تصریح کرد: ۴۴۳ قطعه زمین در ۱۵ روستای شهرستان ارومیه، آماده تحویل به متقاضیان تامین مسکن است که در تلاشیم این رقم را به هزار قطعه زمین ارتقا دهیم. 


برچسب ها:

تاریخ: 1402/10/24 10:03 ق.ظ | دفعات بازدید: 3156 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot