ARAZKHABAR.IR

افتتاح و کلنگ زنی ۱۴۴پروژه جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی در دهه فجر


افتتاح و کلنگ زنی ۱۴۴پروژه جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی در دهه فجر آراز خبر-رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: ۱۴۴پروژه جهاد کشاورزی در دهه فجر امسال افتتاح و کلنگ زنی می شود.

خسرو شهبازی، روز چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن جلسات سازمان برگزار شد، افزود: در دهه فجر امسال ۱۴۴پروژه با اعتبار  ۳۶۶۵میلیارد تومان و اشتغال زایی ۱۷۵۰ نفر و تثبیت ۵۲۳۲ نفر افتتاح و کلنگ زنی می شود.

شهبازی با اشاره به اینکه آذربایجان غربی یکی از قطب های تولید محصولات کشاورزی کشور است، تصریح کرد: در حال حاضر ۳۰درصد از سیب کشور در استان تولید می شود و رتبه اول تولید سیب کشور را داریم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی خاطر نشان کرد: استان با داشتن یک ونیم میلیون کندوی زنبور عسل و تولید ۲۳درصد از عسل کشور، رتبه اول تولید عسل کشور را دارد.

شهبازی یاد آور شد: در سال جاری ۷۰۰هزار تن گوجه فرنگی تولید و ۴۳۰ هزار تن از این محصولات فراوری و به صورت محصول صادراتی صادر شده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۴۷۱واحد صنایع تبدیلی و تکمیلی با طرفیت ۱.۲ دهم میلیون تن در استان فعال هستند.

شهبازی خاطر نشان کرد: در سال جاری ۲میلیون و ۲۰۰هزار هکتار از اراضی استان رفع تداخل و برای ۵۰درصد از اراضی استان سند تک برگی صادر شد.

وی ادامه داد: با همراهی شرکت های دانش بنیان در تلاش هستیم بهره برداری مفید از ضایعات محصولات تولیدی کشاورزی داشته باشیم. 


برچسب ها:

تاریخ: 1402/11/11 02:24 ب.ظ | دفعات بازدید: 1737 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot