ARAZKHABAR.IR

افتتاح سه طرح بزرگ شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی


افتتاح سه طرح بزرگ شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی سرپرست شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی گفت: سه طرح بزرگ شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی همزمان با سفر وزیر نیرو و مقامات عالی کشور ، به  آذربایجان غربی به بهره برداری می رسد.

به گزارش آرازخبر،  علیرضا رضوی از افتتاح سه طرح بزرگ شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی خبر داد و اظهار داشت: سامانه فاضلاب گلمان، تصفیه خانه آب پلدشت و سامانه تامین آب مهاباد از جمله پروژه های شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی هستند که با اعتبار بیش از 1100 میلیارد ریال همزمان با سفر وزیر نیرو و مقامات عالی کشور به آذربایجان غربی، مورد بهره برداری قرار خواهند گرفت.

وی خاطرنشان کرد: سامانه فاضلاب گلمان به منظور تامین بهداشت محیط زندگی ساکنان شهرک گلمان با جمع آوری،انتقال و تصفیه فاضلاب و  کمک به احیای دریاچه ارومیه با رهاسازی پساب تصفیه خانه شهرک  به دریاچه ، با اعتبار 400 میلیارد ریال رسما مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

رضوی ظرفیت این تصفیه خانه را 6 هزار و 840 متر مکعب در شبانه روز اعلام کرد و ابراز داشت: تا سال 1420 حدود 45 هزار نفر جمعیت شهرک  را زیر پوشش قرار میدهد.

وی با بیان اینکه تا کنون 3 هزار و 500 آحاد انشعاب فاضلاب در این راستا واگذار شده،ادامه داد: فرآیند تصفیه این تصفیه خانه به روش لجن فعال از نوع SBR بوده و دارای 20 کیلومتر شبکه جمع آوری و خط انتقال و1.4 کیلومتر خط انتقال پساب به دریاچه است.

رضوی یادآور شد: علاوه بر این، در این سفر شاهد افتتاح اولین تصفیه خانه آب شرب شهری به روش DAFدر شهر مهاباد خواهیم بود که این سامانه شامل احداث تصفیه خانه با سرمایه گذاری بخش خصوصی (B.O.T) و برج آبگیر و خط انتقال با ظرفیت 750 لیتر بر ثانیه با جمعیت تحت پوشش246 هزار نفر است.

این مسئول ادامه داد: افق این طرح سال 1418 میباشد که کل هزینه اجرایی این طرح 628 میلیارد ریال است که 428 میلیارد ریال توسط بخش خصوصی برای تصفیه خانه و200 میلیارد ریال توسط شرکت از محل منابع عمومی برای احداث برج آبگیر هزینه شده است

سرپرست شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی گفت: تامین آب مطمئن برای شرب و بهداشت ، تکریم مردم منطقه ، گسترش عمران و آبادانی با رویکرد توسعه و پیشرفت متوازن از جمله اهداف اجرای این طرح است.

وی با اعلام اینکه تصفیه خانه آب پلدشت نیز با اعتبار 60 میلیارد ریال به بهره برداری خواهدرسید و ظرفیت تصفیه 30 لیتر بر ثانیه را دارد، افزود: فرآیند تصفیه این تصفیه خانه به صورت اسمز معکوس RO، بوده و جمعیت 12 هزار نفری را زیر پوشش می برد.


برچسب ها:

تاریخ: 1398/08/12 02:19 ب.ظ | دفعات بازدید: 546 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot