ARAZKHABAR.IR

ارومیه میزبان نمایشگاه ملی صنایع دستی کشور


ارومیه میزبان نمایشگاه ملی صنایع دستی کشور هفتمین نمایشگاه ملی صنایع دستی در ارومیه افتتاح شد.

'گروه خبر:به گزارش آراز خبر،جلیل جباری در مراسم افتتاح هفتمین نمایشگاه ملی صنایع دستی گفت: هفتمین نمایشگاه ملی صنایع دستی، با حضور ۱۲۰ هنرمند و صنعتگر از نقاط مختلف کشور در قالب ۶۰ رشته، صنایع دستی و تولیدات خود را در ۹۵ غرفه عرضه کرده اند.

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری صنایع دستی آذربایجان غربی می گوید: به غیر از دو استان بقیه استان‌های کشور از هفتمین نمایشگاه ملی صنایع دستی استقبال خوبی کرده اند.

وی افزود: نمایشگاه‌های صنایع دستی ظرفیت‌های بالقوه‌ای دارد و ارز آور بودن و ایجاد اشتغال برای علاقمندان از ویژگی‌های بارز نمایشگاه‌های صنایع دستی می‌باشد که با استفاده از ابزار اولیه ساده، برای طیف وسیعی از علاقمندان زمینه اشتغال و شغل فراهم می‌کند و این از اهداف مهم نمایشگاه صنایع دستی می‌باشد.

جباری اظهار کرد: حمایت از بازاریابی و بازارسازی صنایع دستی، توسعه و ترویج صنایع دستی در بین خانواده‌های ایرانی به عنوان کالای ایرانی و حمایت از تولیدکنندگان و هنرمندان صنایع دستی که با استفاده از مواد اولیه بومی و داخلی و بدون نیاز به واردات نسبت به تولید اقدام می‌کنند و زمینه اشتغال فراهم می‌کنند؛ مهم اهداف میراث فرهنگی و گردشگری وصنایع دستی می‌باشد.

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری صنایع دستی آذربایجان غربی ادامه داد: این نمایشگاه به عنوان نمایشگاه ملی و سراسری صنایع دستی کشور برای هفتمین بار در شهرستان ارومیه برگزار می‌شود و فرصت مناسبی برای خانواده ها هست تا در نمایشگاه حضور پیدا کنند و از نزدیک صنایع دستی مختلف کشور را ببینند و آشنا شوند و صنایع مورد نیاز خود را فراهم بکنند.

هفتمین نمایشگاه ملی صنایع دستی از امروز تا ۲۸ ماه جاری از ساعت ۱۷ تا ۲۳ در محل پارک جنگلی برای بازدید علاقمندان دایر می‌باشد.


برچسب ها:

تاریخ: 1401/05/25 07:59 ب.ظ | دفعات بازدید: 2705 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot