ARAZKHABAR.IR

ارسال 266 اثر به دبیرخانه نخستین کنگره ملی شعر جوان عاشورایی


ارسال 266 اثر به دبیرخانه نخستین کنگره ملی شعر جوان عاشورایی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی گفت: 266 اثر به دبیرخانه  نخستین کنگره ملی شعر جوان عاشورایی به زبان ترکی آذری ارسال شده و داوری آثار در حال انجام است.

به گزارش آرازخبر، حجت‌الاسلام ناصر خدایاری در نشست خبري با اصحاب رسانه از ارسال 266 اثر به دبیرخانه نخستین کنگره ملی شعر جوان عاشورایی خبر داد و اظهار داشت: 92 اثر جهت داوری انتخاب شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی با اشاره به تعداد آثار ارسالي از استان هاي شركت كننده در اين كنگره، اعلام كرد: 90 اثر از آذربایجان‌شرقی، 80 اثر از آذربایجان‌غربی، 21 اثر از اردبیل، هشت اثر از استان البرز، 13 اثر از تهران، 36 اثر زنجان و هشت اثر از استان قزوین به دبیرخانه کنگره ارسال شده است.

وی با بيان اينكه بیشترین آثار ارسالی از استان آذربایجان شرقی با 90 اثر و کمترین اثر مربوط به استان قزوین با هشت اثر می باشد، ابراز داشت: از 266 اثر ارسالی به دبیرخانه کنگره، 92 اثر جهت داوري برگزیده شده که از میان آنها به شش اثر در بخش اصلی و داخلی جوایزی اهدا می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی در خصوص جوایز این کنگره نيز خاطرنشان کرد: برای نفر نخست بخش اصلی 30 میلیون ریال، نفر دوم 20 میلیون ریال و برای نفر سوم 10 میلیون ریال همراه با لوح تقدیر و تندیس جوایزی اعطا می شود و همچنین برای نفرات اول تا سوم بخش ویژه به ترتیب 20 میلیون، 15 میلیون و 10 میلیون ریال همراه با لوح تقدیر و تندیس اعطا می شود.

خدایاری با اعلام اينكه از 5 شاعر جوان استان در این برنامه تجلیل به عمل خواهد آمد، ادامه داد: تشویق شعرای جوان به خلق آثار بدیع و نو، به نمایش گذاشتن پتانسیل‌های شاعران جوان ترک زبان، نهادینه کردن پیام قیام عاشورا، شناسایی استعدادهای جوانان در زمینه شعر عاشورایی به ویژه شعر آیینی از جمله اهداف برگزاری کنگره ملی شعر جوان عاشورایی است.

گفتني است نخستین کنگره ملی شعر جوان عاشورایی به زبان ترکی آذری یک آبان سال جاری در تالار شمس ارومیه برگزار خواهد شد.


برچسب ها:

تاریخ: 1398/07/28 03:35 ب.ظ | دفعات بازدید: 579 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot