ARAZKHABAR.IR

اردوغان وعده پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۳ را داد


اردوغان وعده پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۳ را داد رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه طی سخنرانی در نشست حزبش، از پیروزی در انتخابات آتی ترکیه خبر داد.

گروه خبر : رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه وعده داده است که در انتخابات ۲۰۲۳ با اتحاد مردم برنده انتخابات شود. وی گفت: «به عنوان حزب عدالت و توسعه، ما با بازیابی اعتماد ملت می‌خواهیم سفر خود را در راه خدمت به کشور ادامه دهیم».

اردوغان در سخنرانی خود در استان مرسین ترکیه، از اعضای حزب خواست در مبارزات انتخاباتی تلاش‌های بیشتری را انجام داده و رای دهندگان را در مورد برنامه‌های آینده حزب عدالت و توسعه مطلع کنند.

رئیس جمهور ترکیه اضافه کرد: «برای این کار، ما باید کار را به صورت برنامه ریزی شده و فعال آغاز کنیم و از جلسات بعدی بهترین استفاده را ببریم. ما باید به طور دقیق ملت را از اصلاحاتی که حزب عدالت و توسعه در اقتصاد، دموکراسی، حقوق، صنایع دفاعی، امنیت و عدالت انجام داده است، آگاه کنیم. نه تنها دستاورد‌های گذشته خود بلکه چشم انداز‌های ۲۰۵۳ و ۲۰۷۱ را به ملت خود بگوییم».

اردوغان با تأکید بر این نکته که آن‌ها قاطعانه به مبارزه خود برای خدمت به کشور ادامه می‌دهند، گفت: «در حالی که رهبران مخالف بین اتاق‌های خانه‌های خود سرگردان هستند، ما از شرق به غرب و از شمال به جنوب ترکیه سفر می‌کنیم». او ادامه داد: «در حالی که مخالفان در مبارزه من و شما زمان را می‌کشند، حزب عدالت و توسعه شبانه روز تلاش می‌کند تا به اهداف کشور دست یابد».

رئیس جمهور ترکیه با اشاره به احزاب مخالف گفت: تهمت، تخریب، پیشگیری و محاصره در دستور کار آن‌ها قرار دارد. بازگشت به روز‌های تاریک قدیمی وجود دارد. در دستور کار آن‌ها ایجاد ممنوعیت و حاشیه سازی وجود دارد؛ خاموشی مجدد اکثریت وجود دارد. در دستور کار آن‌ها تحقیر ارزش‌های ملت و غصب دستاورد‌های دموکراتیک ملت ما است. در دستور کار آن‌ها فشار آوردن به کشور، کشاندن آن به هرج و مرج و قطبی سازی همراه با سیاست نفرت وجود دارد.

اردوغان مدعی شد که این احزاب به هیچ یک از وعده‌ها و تعهدات خود عمل نکرده اند. «آن‌ها مهارت اداره صحیح شهرداری‌ها را نیز ندارند، چه برسد به اداره کشور».

به گزارش آراز خبر به نقل از روزنامه حریت ,اردوغان اظهار داشت: آن‌ها نمی‌توانند هیچ کاری را به درستی انجام دهند. از جمع آوری زباله گرفته تا حمل و نقل شهری، از فرهنگ و هنر گرفته تا محیط زیست. دیگر آب در استان‌ها جاری نیست. ما با بی کفایتی‌ای روبرو هستیم که نمی‌تواند حتی اساسی‌ترین خدمات شهری را نیز انجام دهد.

اردوغان در پایان اشاره کرد: ۲۰ سال است که ما بدون هیچ گونه تبعیض و در نظر گرفتن ترجیحات سیاسی به تمام ترکیه خدمت می‌کنیم.

انتخابات ریاست جمهوری ترکیه قرار است در سال ۲۰۲۳ همزمان با صدمین سالگرد تأسیس دولت معاصر ترکیه برگزار شود.


برچسب ها:

تاریخ: 1400/06/27 09:42 ب.ظ | دفعات بازدید: 1960 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot