ARAZKHABAR.IR

ارائه خدمات فرهنگی، هنری و قرآنی از طریق فضای مجازی


ارائه خدمات فرهنگی، هنری و قرآنی از طریق فضای مجازی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی گفت: اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برنامه‌های فرهنگی، هنری و قرآنی و همچنین برنامه های فرحبخش و نشاط آفرین را با بهره‌گیری از تجارب و تولیدات ارزشمند هنرمندان حوزه های مختلف هنری در کانال تلگرامی و فضای مجازی به مردم ارایه می‌دهد.

به گزارش آرازخبر، حجت‌الاسلام والمسلمین ناصر خدایاری اظهارداشت:در راستای تاکید رییس جمهوری و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، برنامه های فرهنگی هنری و نشاط آفرین به منظور تقویت روحیه مردم در مقابله با بیماری کرونا از طریق فضای مجازی ارایه می‌شود.

وی افزود: برای پیشگیری از اپیدمی کرونا و بالابردن آستانه تحمل و تاب‌آوری روحی و روانی مردم در مصاف با این بیماری، اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برنامه‌های فرهنگی، هنری و قرآنی و همچنین برنامه های فرحبخش و نشاط آفرین را با بهره‌گیری از تجارب و تولیدات ارزشمند هنرمندان حوزه های مختلف هنری در کانال تلگرامی و فضای مجازی به مردم ارایه می‌دهد.

وی ادامه داد: تلاش بر این است تا با ارایه برنامه‌های امیدبخش، مردم را شاداب و سرزنده کرده و زمینه ای فراهم کند تا مردم اوقات فراغت خود را به جای غرق شدن در اوهام و خیال و ترس و واهمه، صرف تماشای برنامه هایی چون تئاتر، شعر، جنگ شادی و برنامه های آرام‌بخش کنند.

وی بیان کرد: همچنین سعی شده تا هنرمندان با برنامه‌های فرهنگی و تولید محتوا، مقطعی‌بودن این بحران را به مردم یادآورشده و در قالب انیمیشن‌ها و کلیپ‌ها، آموزش‌های لازم را برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا به مردم ارایه دهند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی اضافه کرد: این نخستین تجربه‌ای است که خدمات فرهنگی، هنری و قرآنی از طریق فضای مجازی به مردم ارایه می‌شود و تلاش شده تحت هر شرایطی رابطه نهادهای فرهنگی با جامعه هدف حفظ شود.

حجت الاسلام خدایاری به نقش رسانه‌ها در این برهه حساس اشاره کرد و افزود: رسانه‌ها از مداخله‌های نسنجیده و غیرعلمی در خصوص این بیماری خودداری کرده و از ایجاد تشویش و نگرانی در جامعه و مردم خودداری کنند.تاریخ: 1398/12/19 10:02 ق.ظ | دفعات بازدید: 2563 | چاپ