ARAZKHABAR.IR

ادارات شیلات و راه آهن درآذربایجان غربی استقرار می یابد


ادارات شیلات و راه آهن درآذربایجان غربی استقرار می یابد آراز خبر-  معاون رییس جمهور و رییس سازمان امور اداری و استخدامی از استقرار ادارات شیلات و راه آهن در آذربایجان غربی خبر داد.

 میثم لطیفی شنبه شب در جلسه شورای اداری آذربایجان غربی، اظهار کرد: با توجه به موقعیت مرزی و جغرافیایی آذربایجان غربی و اهمیت ریل در اقتصاد این استان. از سوی دیگر قرار گرفتن سه حوزه آبریز زاب-ارس و دریاچه ارومیه در استان، با هماهنگی وزارت جهاد کشاورزی و راه و شهرسازی، ادارات شیلات و راه آهن در استان مستقر خواهند شد.

وی افزود: عدالت محوری، بهره وری و مردمیاری از مهمترین شاخص‌های دولت سیزدهم است و هوشمند سازی دولت ابزار عدالت محوری است.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: برای نظارت مردم بر کارکنان دولت سامانه رضایت سنجی طراحی و اجرا شده است.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی در ادامه گفت: دراستخدام‌های جدید بومی گزینی و تخصص محوری در اولویت است و در طرح زین الدین، ۱۵۰ سهمیه برای آذربایجان غربی در نظر گرفته شده است.

استاندار آذربایجان‌غربی نیز در این جلسه با اشاره به بهبود بسیاری از شاخص‌های استان در حوزه‌های مختلف اقتصادی گفت: رتبه استان در حوزه بهره وری بین ۳۱ استان کشور ۲۲ پله بهبود یافته که بهترین عملکرد بوده است.

محمدصادق معتمدیان افزود: در سال ۱۴۰۰ رتبه استان در حوزه بهره وری، بیست و نهم بود که امسال به رتبه هفتم در این خصوص رسیده‌ایم.

وی اضافه کرد: با توجه به این ارتقا، بخش مهمی از رشد شاخص‌های اقتصادی استان به مدد بهبود بهره وری بوده است.

استاندار آذربایجان‌غربی از برنامه ریزی برای اتمام طرح‌های نیمه تمام در استان طی ۲ سال گذشته خبر داد و اظهار کرد: در طول فعالیت دولت مردمی سیزدهم، بیش از پنج هزار پروژه نیمه تمام در استان افتتاح شده است.

معتمدیان ادامه داد: برای اجرای این تعداد طرح علاوه بر جذب منابع اعتباری استانی، از منابع ملی نیز استفاده قابل توجهی شده است.

وی با اشاره به سفر پرخیر و برکت سال گذشته رئیس جمهور به آذربایجان غربی گفت: در این سفر ۲۰۰ هزار میلیارد ریال اعتبار عمرانی برای استان تصویب شد که تخصیص بخشی از آن نیز در اجرای طرح‌های جدید و نیمه تمام مؤثر بوده است.

وی با اشاره به جهش قابل توجه در حوزه عمرانی و اقتصادی در آذربایجان‌غربی طی ۲ سال گذشته افزود: این امر علاوه بر بهبود شاخص‌ها، رضایتمندی عمومی مردم را نیز به ویژه در روستاها موجب شده است.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به انجام ۱۰۰ سفر شهرستانی با حضور در ۲۰ شهرستان و ۴۸ شهر استان اضافه کرد: با این سفرها، از تصمیم‌گیری در اتاق‌های دربسته فاصله گرفته‌ایم و امروز همه مدیران طرح‌های عمرانی را به طور کامل احصا کرده و وضعیت آن را به صورت دقیق مطلع هستند.

معتمدیان همچنین بر توجه ویژه برای اختصاص اداره‌کل راه آهن برای آذربایجان غربی تاکید کرد و ادامه داد: این امر می‌تواند در پیشبرد برنامه‌های حوزه ریلی در استان بسیار مؤثر باشد.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/11/14 10:33 ب.ظ | دفعات بازدید: 2535 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot