ARAZKHABAR.IR

احيا و زوال درياچه اروميه احيا و زوال بخشي از كشور ايران است


احيا و زوال درياچه اروميه احيا و زوال بخشي از كشور ايران است معاون اول رئیس‌جمهور با تاكيد بر اينكه احيا و زوال درياچه اروميه احيا و زوال بخشي از كشور ايران است، گفت: خوشبختانه وضعيت دریاچه ارومیه روز به روز بهتر مي شود و بايد طرح هاي احيا با جديت پيگيري شود.

به گزارش آرازخبر، اسحاق جهانگیری در دوازدهمین جلسه کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه که در محل استانداری آذربایجان‌غربی برگزار شد با تبریک هفته وحدت اظهار داشت: آذربایجان‌غربی نماد و‌جلوه‌ای از وحدت وهمزیستی اقوام و‌ادیان است و این تنوع سرمایه‌ بزرگی برای استان است‌.

معاون اول رئیس‌جمهور يادآور شد: در حال حاضر جریان توسعه‌ای قوي در استان شکل گرفته كه نتيجه رويكرد تفكري مردم و مسئولان است.

جهانگیری تصريح كرد: آذربایجان‌غربی از لحاظ تجاری می‌تواند به عنوان اولين استان در كشور مطرح باشد باشد و هم مرزي با چهار کشور تركيه، آذربايجان، عراق و ارمنستان ظرفیت‌های بزرگ استان را نشان می‌دهد.

وي با بيان اينكه معادن، صنایع و نیروی انسانی متخصص فراوانی در آذربایجان‌غربی وجود دارد، ادامه داد: اين استان داراي ده ها ظرفيت طبيعي، تاريخي و تمدني است كه مي تواند به يكي از كانون هاي گردشگري مبدل شود.

وي با اشاره به وضعیت دریاچه ارومیه تصريح كرد: احيا و زوال درياچه اروميه احيا و زوال بخشي از كشور ايران است و بی‌تردید نباید نسبت به آن بی‌تفاوت بود چون آثار زیست‌محیطی فراوانی در منطقه خواهد داشت و از سوی دیگر دریاچه ارومیه به عنوان نماد و‌ هویت حیثیتی مطرح بوده و حساسیت فراوانی در مردم برای احیای دریاچه ارومیه به وجود آمده است.

جهانگیری ادامه داد: بدون ‌شک آینده دریاچه ارومیه، رو به حیات است و باید این مهم در جامعه بازگو شود بنابراین باید براساس مطالعات علمی در مورد احیای دریاچه ارومیه تصمیم‌گیری شود.

معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به بازدید امروز از دریاچه ارومیه اعلام كرد: خوشبختانه وضعيت دریاچه ارومیه روز به روز بهتر مي شود و بايد طرح هاي احيا با جديت پيگيري شود.

گزارش خبري از مينا رحيميتاریخ: 1398/08/23 06:46 ب.ظ | دفعات بازدید: 7514 | چاپ