ARAZKHABAR.IR

اجرای مطالعات بافت تاریخی شهرهای استان با لحاظ پیوست های فرهنگی و اجتماعی   


اجرای مطالعات بافت تاریخی شهرهای استان با لحاظ پیوست های فرهنگی و اجتماعی    سرپرست معاونت امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی بر تسریع در اجرای مطالعات بافت تاریخی شهرهای ارومیه ،خوی ، ماکو، تکاب وسلماس تاکید کرد و گفت: در طرح مطالعات بافت های تاریخی شهرهای استان باید پیوست های فرهنگی و اجتماعی مردم آن منطقه نیز لحاظ شود.

به گزارش آرازخبر، پيمان آرامون در جلسه بررسی آخرین وضعیت اجرای طرح مطالعاتی بافت تاریخی شهر های ارومیه ،خوی ، ماکو، تکاب وسلماس بر اهمیت حفظ و مرمت بافتهای تاریخی استان و بویژه شهرهای دارای بافت تاریخی در استان تاكيد كرد و اظهار داشت: تمام دغدغه مدیرت استان حفظ و مرمت این بافت های تاریخی با رفع مسائل و مشکلات مردم در توسعه این مناطق است.

سرپرست معاونت امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی ادامه داد: در طرح مطالعات بافت های تاریخی شهرهای استان باید پیوست های فرهنگی و اجتماعی مردم آن منطقه نیز لحاظ شود.

آرامون تصريح كرد: طرح مطالعات بافت تاریخی شهرهای ارومیه، خوی، ماکو، تکاب وسلماس باید هرچه سریعتر و در مدت زمان حداکثر 6 ماه با مشارکت شهرداری های این شهرها، راه و شهرسازی و اداره کل میراث فرهنگی استان تهیه و برای تصویب به کمیسیون ماده 5 ارسال گردد.

وی همچنین به پیگیری واخذ 5 میلیارد ریال برای اجرای مسیر پیاده و دوچرخه شهر تکاب اشاره کرد  و گفت: در جلسات باز آفرینی شهری نیز اولویت با بافت های محدوده مرکزی و تاریخی شهرهای برای باز تعریف تعاملات پایدار اجتماعی است .

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌غربی نیز در این جلسه گفت: بافت تاریخی و قدیمی داخل محدوده‌های اصلی پنج  شهر استان با تصویب شورای عالی شهرسازی و معماری کشور احیا، مرمت و حفاظت می‌شود . 

جلیل جباری در جریان دیدار و نشست تخصصی گردشگری با فرماندار اظهار داشت: احیای بافت تاریخی شهرهای خوی، ماکو و ارومیه هم اکنون در حال انجام‌ است و طرح احیا و حفاظت بافت تاریخی شهر تکاب و سلماس نیز با تامین اعتبارلازم اجرا می شود.

وی ادامه داد: براساس این طرح، تمام بناهای تاریخی داخل بافت قدیمی این شهرها نیز مرمت، حفاظت و استحکام‌بخشی در این جلسه شهرداران شهرهای ارومیه ،خوی ، ماکو و تکاب نقطه نظرات خود را در خصوص روند اجرای طرح مطالعات بافت تاریخی این شهر ها ارائه کردند.


برچسب ها:

تاریخ: 1398/08/03 12:48 ب.ظ | دفعات بازدید: 482 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot