ARAZKHABAR.IR

اجرای طرح کاداستر در 400 هکتار از زمین های کشاورزی مستعد اجرای طرح در آذربایجان غربی


اجرای طرح کاداستر در 400 هکتار از زمین های کشاورزی مستعد اجرای طرح در آذربایجان غربی رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: یک میلیون هکتار زمین کشاورزی در استان وجود دارد که ۴۰۰ هزار هکتار آن مستعد اجرای طرح کاداستر است.

به گزارش آراز خبر اکبر کرامتی رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: تاکنون در ۶۵۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی آذربایجان غربی در راستای اجرای طرح کاداستر محدوده‌های مالکیتی کشاورزان نقشه برداری شده و اطلاعات مالکیت و توصیف قطعات اخذ شده است.

وی ادامه داد: به منظور صدور اسناد کشاورزی نیز بیش از ۳۰۰ هزار هکتار از اراضی آذربایجان غربی در سامانه جامع حد نگاری سازمان ثبت اسناد و املاک کشور جانمایی شده است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی اضافه کرد: این استان در سطح کشور جزو استان‌های پیشرو از نظر میزان اجرای کاداستر است و رتبه اول جانمایی در سامانه ثبت اطلاعات کاداستر در کشور را به خود اختصاص داده است.

کرامتی بیان کرد: طرح کاداستر در سطح ۸۰ درصد از اراضی کشاورزی واقع در شهرستان‌های مهاباد، میاندوآب، نقده، اشنویه، بوکان، پیرانشهر، تکاب، شاهین دژ، ماکو، شوط و پلدشت اجرایی شده است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: حدود ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای اتمام این طرح مورد نیاز است.

وی با اشاره به اینکه طرح کاداستر یا حدنگاری با هدف نقشه‌برداری با جزئیات کامل و تعیین تکلیف مالکیت اراضی اجرا می‌شود، اظهار کرد: با اجرای این طرح مشخصات اراضی نظیر مساحت، کاربری، مشخصات رقومی، ثبتی در بانک کاداستر سازمان ثبت و بارگذاری می‌شود.

کرامتی اضافه کرد: خرده مالکی و نبود آمار و اطلاعات پایه از مهمترین مشکلات بخش کشاورزی استان آذربایجان غربی است که طرح کاداستر می‌تواند به حل این مشکل کمک کند.

طرح کاداستر از سال ۱۳۹۴ در سطح آذربایجان غربی با بهره گیری از اعتبارات ستاد احیای دریاچه ارومیه آغاز شد و همزمان با آن کاداستر اراضی کشاورزی واقع در پایاب رودخانه‌های مرزی واین طرح از محل اعتبارات ملی در سطح استان ادامه یافت.


برچسب ها:

تاریخ: 1400/06/09 08:39 ب.ظ | دفعات بازدید: 2151 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot