ARAZKHABAR.IR

اجرای بیش از ۴۰ پروژه ابنیه فنی و سیل در آذربایجان غربی


اجرای بیش از ۴۰ پروژه ابنیه فنی و سیل در آذربایجان غربی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی در دست اجرا بودن پروژه های ابنیه فنی و سیل به ارزش بیش از ۲۴ میلیارد تومان در سطح استان خبر داد.

به گزارش آرازخبر، ارسلان شکری اظهار داشت: در سطح استان بیش ۴۰ پروژه ابنیه فنی و سیل به ارزش ۲۴ میلیارد تومان به اتمام رسیده یا در مرحله اجرا است.

وی ادامه داد: چندین دستگاه پل خرپایی توسط اداره‌ کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی ساخته و‌در انبارهای اداره کل و ادارات شهرستانی ماکو و سردشت نگهداری می شود که در صورت نیاز به شهرستان های مربوطه انتقال و مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: این اداره کل هرساله پیش از آغاز بارندگی ها نسبت به برنامه ریزی و تشکیل اکیپ های بازرسی از ابنیه فنی اقدام و گزارش مشخصات فنی پل ها در سامانه BMS ثبت می شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی اضافه کرد: درایواسیون بیش از ۳۰۰ دستگاه پل بزرگ و لایروبی و تخلیه سایر پل ها نیز انجام شده است.

شکری با اشاره به پیشرفت فیزیکی پل های در دست ساخت یادآور شد: پل گلستانه ارومیه با اعتباری بالغ بر ۲۸ میلیارد ریال دارای ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی بوده و پل مهلذان شهرستان خوی نیز با پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصد و اعتباری بالغ بر ۶۱ میلیارد ریال در دست ساخت است.

به گفته این مقام مسئول پل پوش آباد شهرستان اشنویه نیز با اعتبار ۳۶ میلیارد ریالی ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

شکری عنوان کرد: عدم تخصیص به موقع اعتبارات، افزایش قیمت ملزومات اجرای پروژه ها و همچنین برداشت های بی رویه کارخانجات شن و ماسه از بستر رودخانه ها موجب خسارت به این ابنیه ها می شود که نیاز است دستگاههای مسئول در این ارتباط بازدیدهای لازم را بطور مستمر انجام داده و از ادامه برداشت ها ممانعت بعمل آید.تاریخ: 1399/01/08 01:24 ب.ظ | دفعات بازدید: 5779 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot