ARAZKHABAR.IR

آوار برداری ۱۱ درصد از واحدهای تخریب شده در زمین لرزه قطور خوی


آوار برداری ۱۱ درصد از واحدهای تخریب شده در زمین لرزه قطور خوی مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان آذربایجان غربی از آوار برداری ۱۱ درصد از واحدهای مسکونی تخریب شده در زمین لرزه قطور خوی خبر داد.

به گزارش آرازخبر، محمود بدلی با اشاره به آسیب دیدن ۶ هزار واحد مسکونی در اثر دو زلزله ۴.۷ و ۴۰۹ روز ۴ اسفندماه سال ۹۸ اظهار داشت: با ارزیابی کارشناسان باید در منطقه بیش از ۴ هزار و ۵۰۰ واحد تخریب شده آوار برداری شود.

وی ادامه داد: تاکنون بیش از ۱۱ درصد واحدهای مسکونی تخریب شده در روستاهای بخش قطور آوار برداری و کار پی کنی تعدادی از این واحدهای نیز آغاز و و برای خسارت دیدگان ۵۰ میلیارد ریال بیمه پرداخت شده است.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی از آغاز پرداخت خسارت واحدهای بیمه شده منطقه خبر داد و افزود: تاکنون ۵۰ میلیارد ریال از محل برآورد خسارت واحدها توسط بیمه به حساب خانوارها واریز شده و ۷۰ میلیارد ریال دیگر نیز در مراحل اداری است که بزودی واریز می‌شود.

بدلی با بیان اینکه این عملیات در ۲۰ روز گذشته بدون وقفه ادامه دارد گفت: دو زلزله ۴ اسفند ماه واحدهای مسکونی بیش از ۲۸ روستا را در بخش قطور تحت تأثیر خود قرار داد.تاریخ: 1399/01/02 03:22 ب.ظ | دفعات بازدید: 3544 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot