ARAZKHABAR.IR

آمادگی میراث‌فرهنگی آذربایجان غربی برای واگذاری مجموعه شمس تبریزی


آمادگی میراث‌فرهنگی آذربایجان غربی برای واگذاری مجموعه شمس تبریزی اداره کل میراث‌فرهنگی آذربایجان غربی آماده واگذاری مجموعه فرهنگی تاریخی شمس تبریزی از طریق ماده ۲۷ به شهرداری خوی است.

 گروه خبر:به گزارش آراز خبر,مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی در جلسه شورای شهر خوی اظهار کرد: مجموعه فرهنگی تاریخی شمس تبریزی خوی از جمله طرح‌های ملی استان است که در سال ۹۷ عملیات اجرایی آن کلنگ‌زنی شده است.

 جباری، افزود: این مجموعه فاخر در مساحتی حدود ۷ هزار متر مربع و زیربنایی حدود ۳ هزار و ۲۰۰ مترمربع شامل فضاهای نمایشگاهی، موزه، آمفی‌تئاتر، کتابخانه، واحدهای پژوهشی، واحدهای خدماتی و رفاهی و محوطه باز فضای سبز و آب‌نما در حال اجرا است.

و ی درادامه گفت : به زودی مناقصه این مجموعه اجرایی می‌شود و تخصیص اعتبار آن تا مرحله برآوردهای واگذاری بیش از ۱۵۰ میلیارد ریال است.

 

جباری تصریح کرد: خوی یکی از شهرستان‌های استان است که دارای بافت تاریخی بوده و ضرورت دارد همگان برای حفظ آن تلاش کنند.

 

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی گفت: برای رفع دغدغه‌های مدیریت شهری و اعضای شورای شهر خوی در خصوص بافت تاریخی و فرهنگی این شهرستان مطالعه طرح بافت تاریخی خوی از طریق مهندسین مشاور در دست تهیه است.

 

جباری اضافه کرد: در مرحله تهیه طرح احیای بافت تاریخی برای رفع هرگونه ابهام مسئولان مدیریت شهری خوی می‌توانند خواسته‌ها و نظرات خود با برگزاری جلسات هم‌اندیشی در اختیار مهندسان مشاور طرح قرار دهند.

 

در ادامه جلسه فرماندار خوی نیز اظهار کرد: فرمانداری حمایت‌های لازم در خصوص واگذاری مجموعه شمس تبریزی خوی از طریق ماده ۲۷ را به عمل آورد.

 

حسین عباسی افزود: این مجموعه یکی از طرح‌های شاخص شهرستان محسوب می‌شود که بهره‌برداری از آن نقش مهمی در توسعه و رونق خوی خواهد داشت.

 

سجاد چهره‌آرا، رئیس شورای شهر خوی نیز در این جلسه بر اعلام آمادگی و حمایت از واگذاری از مجموعه فرهنگی تاریخی شمس تبریزی تاکید کرد.


برچسب ها:

تاریخ: 1400/06/20 06:48 ب.ظ | دفعات بازدید: 3513 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot