ARAZKHABAR.IR

آماده همکاری مطالعاتی در احیای دریاچه ارومیه هستیم


آماده همکاری مطالعاتی در احیای دریاچه ارومیه هستیم آرازخبر-سفیر فنلاند در ایران گفت: آماده همکاری مطالعاتی در احیای دریاچه ارومیه هستیم.

 کاری کاهیلوتو عصر پنجشنبه در دیدار با استاندار آذربایجان‌غربی اظهار کرد: موضوع دریاچه ارومیه نه تنها موضوع استانی و ملی برای ایران است بلکه از نظر بین‌المللی نیز حائز اهمیت بوده و این کشور آماده همکاری مطالعاتی برای احیای این دریاچه است.

وی کرد: احیای دریاچه ارومیه یکی از دغدغه‌های کشور ماست چون در مباحث زیست محیطی، کشوری فعال هستیم و آماده همکاری مطالعاتی در احیای دریاچه ارومیه هستیم.

کاهیلوتو با بیان اینکه فنلاند کشوری کوچک با ۵.۵ میلیون جمعیت است، افزود: روابط میان این کشور با جمهوری اسلامی ایران سابقه یک قرنی دارد و این رابطه دیپلماتیک با ایران بسیار حائز اهمیت است.

سفیر فنلاند در جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر ایجاد بستر مناسب همکاری ۲ جانبه گفت: همکاری این کشور با جمهوری اسلامی ایران در زمینه‌های اقتصادی، فرهنگی و محیط زیست مورد استقبال هر ۲ طرف است.

کاهیلوتو با تشریح اهداف زیست محیطی دولت فنلاند گفت: هدف ما در کشورمان این است تا ضمن جلوگیری از تولید گاز دی اکسید کربن و گازهای گلخانه‌ای از انتشار آن نیز جلوگیری کنیم.

وی با بیان اینکه در بلند مدت می‌توانیم متخصصان آبی فنلاند را در زمینه احیای دریاچه ارومیه فعال کنیم، افزود: ارتباط میان ۲ کشور در زمینه آبی و مطالعاتی می‌تواند در خصوص احیای دریاچه بسیار مؤثر باشد.

وی در خصوص تکنولوژی مدیریت آب، مدیریت پسماند وحمل و نقل هوشمند و بندرهای هوشمند نیز بحث و با استاندار آذربایجان‌غربی گفت و گو کرد.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/09/02 05:19 ب.ظ | دفعات بازدید: 3124 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot