ARAZKHABAR.IR

آماده باش گشت‌های یگان حفاظت از منابع طبيعي در ایام  تعطیلات نوروزی


آماده باش گشت‌های یگان حفاظت از منابع طبيعي در ایام  تعطیلات نوروزی فرمانده یگان حفاظت از اراضی ملی آذربایجان غربی گفت: گشت‌های یگان در ایام  تعطیلات نوروزی ، با ۳۶ دستگاه خودرو و ۷۲ نفر نیروی گشت شبانه در سطح استان در حالت آماده باش صدرصدی قرار خواهند داشت و در ایام تعطیلات نوروزی، از ۲۹ اسفند ماه لغایت ۱۶ فروردین ماه ۹۹، این تیم ها با مشارکت نیروی انتظامی گشت زنی، دهگردشی و نظارت را انجام می دهند.

به گزارش آرازخبر، یوسفعلی ابراهیم‌پور از اجرای احکام قضایی ، خلع ید و قلع و قمع ۶۲۵ فقره مستحدثات غیر مجاز در اراضی ملی خبر داد و اظهار داشت: این میزان خلع ید به مساحت ۷۷۲ هکتار بوده است.

وي خاطرنشان كرد: امسال در موضوع کشف چوب غیرمجاز، ۲۱ پرونده تشکیل شده و این چوب‌های غیرمجاز شامل ۱۰۶ مترمکعب و ۳۸۵ اصله درخت بوده است و همچنین ۲۱۹۳ کیلوگرم محصولات فرعی مرتعی نیز در سال جاری کشف و ضبط شد.

فرمانده یگان حفاظت از اراضی ملی آذربایجان‌غربی از تشکیل ۱۵۸۵ فقره پرونده برای ۲۶۱ هزار و ۳۳۷ واحد دامی غیرمجاز در مراتع ملی خبر داد و يادآور شد: همچنین امسال ۹۹۹ فقره پرونده تخریب و تصرف در استان تشکیل شده است.

وي تصريح كرد: گشت‌های یگان در ایام تعطیلات نوروزی ، با ۳۶ دستگاه خودرو و ۷۲ نفر نیروی گشت شبانه در سطح استان در حالت آماده باش صدرصدی قرار خواهند داشت و در ایام تعطیلات نوروزی، از ۲۹ اسفند ماه لغایت ۱۶ فروردین ماه ۹۹، این تیم ها با مشارکت نیروی انتظامی گشت زنی، دهگردشی و نظارت را انجام می دهند.

وي با بیان اینکه یکی از اقدامات مهم یگان حفاظت در سال ۹۷ و ۹۸ پاک سازی پلاکها بوده است ، خاطرنشان کرد: در این اقدام، اراضی که از سنوات گذشته توسط افراد مورد تصرف قرار گرفته بود مورد شناسایی قرار گرفته و تعدادی از آنها پیش از ارجاع به مقام قضایی اراضی مورد تصرف را تحویل و خلع ید شد و به اراضی ملی الحاق شدند  که این آمار در سال گذشته به تعداد ۱۳۲ پلاک در ۸۴۲ فقره به مساحت یک هزار و۵۲۴ هکتار بوده است.

وی از ساخت فاز دوم پایگاه هوایی اطفاء حریق در بخش باراندوزشهرستان ارومیه خبر داد و ابراز داشت: مراحل احداث این پایگاه تا یک ماه دیگر با اعتباری بالغ بر ۳۶۰ میلیون تومان به پایان رسیده و آماده بهره‌برداری می‌شود.تاریخ: 1398/12/24 11:32 ق.ظ | دفعات بازدید: 2457 | چاپ