ARAZKHABAR.IR

آغاز طرح صدای مشاور آموزش و پرورش در آذربایجان غربی


آغاز طرح صدای مشاور آموزش و پرورش در آذربایجان غربی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی گفت: صدای مشاور از امروز در کلیه شهرستانها ومناطق آماده ارائه خدمات راهنمایی و مشاوره می باشند.
به گزارش آرازخبر، قدرت اله قاسمی اظهار داشت: با توجه به تعطیلی مدارس به جهت تامین سلامت دانش آموزان و پیشگیری از شیوع کروناویروس، که توام با فشارهای روحی روانی و استرس های ناشی از این بیماری و دور بودن از فضای آموزشی بوده است و همچنین لزوم کاهش تبعات ناشی از تعطیلی فضاهای آموزشی مقرر گردید برنامه ای تحت عنوان «صدای مشاور آموزش و پرورش» به منظور ارائه خدمات مشاوره تحصیلی، تربیتی در کلیه شهرستانها ومناطق استان پی گیری و اجرا شود.

وی ادامه داد: در این برنامه، مشاوران در مراکز و هسته های شهرستان ها و مناطق در روزهای آموزشی (شنبه الی چهارشنبه) از ساعت 9 الی 13 به صورت تلفنی پاسخگوی سوالات دانش آموزان و اولیا محترم در زمینه های مختلف مشاوره ای می باشند.

این مقام مسئول ادامه داد: در این برنامه تاکید شده است کارشناسان تدابیر لازم جهت حضور روزانه متناسب با شرایط (فضا و نیروی) منطقه یک یا دو مشاور توانمند(نیروی مراکز و هسته ها و یا مشاوران مدارس) در مرکز / هسته به منظور پاسخگویی به متقاضیان، را بیندیشند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان ادامه داد: جهت  بهره گیری کلیه دانش آموزان از خدمات صدای مشاور آموزش و پرورش به کلیه مدیران مدارس اطلاع رسانی صورت می پذیرد.

قاسمی تاکید کرد: مدیران مدارس با استفاده از امکانات ارتباطی موجود در مدارس (تلفن و فضای مجازی)، به دانش آموزان اطلاع رسانی کرده و بستر راه اندازی صدای مشاور را در مدرسه جهت ارتباط با دانش آموزان فراهم می نمایند.تاریخ: 1398/12/15 11:48 ق.ظ | دفعات بازدید: 3843 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot