ARAZKHABAR.IR

مدارس کانکسی آذربایجان غربی تا پایان امسال برچیده می شود


مدارس کانکسی آذربایجان غربی تا پایان امسال برچیده می شود گروه خبر: مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان غربی گفت: برای حذف مدارس کانکسی جدید، سازمان طرح دانش آموز شهید پناهی را اجرا کرده که براساس آن مدارس کانکسی مستقل و سنگی در بازه یکساله برچیده شوند.

به گزارش آراز خبر،قهرمان رحمانی افزود: تعداد کلاس های مورد نیاز آموزش و پرورش استان جهت رسیدن به متوسط سرانه فضای آموزشی کشور که ۵.۲۲ مترمربع است تعداد ۴۵۰۰ کلاس درس است.

وی با اشاره به اینکه کلاس خشتی در استان وجود ندارد، تصریح کرد: در حال حاضر تعداد کلاس های کالبدی استان ۱۸ هزار و ۷۳۰ کلاس و تعداد کلاس کانکسی ۳۹۹ کلاس و تعداد کلاس استیجاری در استان ۲۷۲ کلاس است.

رحمانی خاطر نشان کرد: سرانه فضای آموزشی آذربایجان غربی ۴.۱ متر مربع است.

مدیرکل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان غربی با تاکید به اینکه سرانه استاندارد کشوری در فضای آموزشی ۸.۳۹ متر مربع است، اظهار کرد: برای رسیدن به سرانه استاندارد کشوری، آموزش و پرورش استان نیازمند ۱۷ هزار کلاس درس است‌.

وی یاد آور شد: برای حذف مدارس کانکسی جدید، سازمان طرح دانش آموز شهید پناهی را اجرا کرده که براساس آن مدارس کانکسی مستقل و سنگی در بازه یکساله برچیده شوند.


برچسب ها:

تاریخ: 1401/05/18 12:00 ب.ظ | دفعات بازدید: 3541 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot